AMD працює над процесором абсолютно нового типу. У нього буде інтегрована FPGA

В кінці минулого року AMD зробила свою найбільшу угоду: придбала компанію Xilinx за 35 млрд доларів.

Xilinx, нагадаємо, є одним з лідерів ринку програмованих користувачем вентильних матриць (Field-Programmable Gate Array або FPGA). І ось зараз стало відомо, що AMD подала заявку на патент, в якому описується процесор з елементами FPGA.

Мова саме про CPU з інтегрованими блоками FPGA. Наприклад, у Intel є Xeon Gold 6138P, що містить класичний процесор і FPGA, але це два окремих кристала в одній упаковці.

Повертаючись до патенту AMD, в ньому можна виділити ряд цікавих особливостей, які компанія могла б реалізувати в своєму продукті.

Наприклад, CPU може включати один або декілька перепрограмованих виконавчих модулів (Reprogrammable Execution Units; PEU), тобто є місце для масштабування продуктивності. Блок декодування і відправки CPU автоматично відправляє спеціалізовані інструкції до відповідних блоки PEU.

Також PEU може прискорити робочі навантаження типу Int або FP, якщо це потрібно. Крім того, PEU можна віртуалізувати, зберігши при цьому функції безпеки системи.

Що важливо, PEU можна перепрограмувати на льоту, тобто для цього не потрібно відключати систему.

В результаті у AMD може вийти свого роду оновлюваний на апаратному рівні процесор. Наприклад, через час йому можна буде додати підтримку нових інструкцій. Втім, таке рішення навряд чи потрібно споживчому ринку, так що, якщо AMD і випустить щось подібне, це, ймовірно, будуть якісь спеціалізовані CPU.

Джерело: TechPowerUpFreepatentsonline

Додати до списку очікування Ми повідомимо вам, коли товар надійде в продаж. Просто вкажіть свій діючу адресу електронної пошти нижче.
Email